Make-up dla każdego typu urody

Make-up dla każdego typu urody

W dzisiejszych czasach make-up stał się nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji i podkreślania urody. Wielu z nas jednak zastanawia się, jak dobierać kosmetyki odpowiednio do naszego typu urody. W tym artykule przedstawimy różne typy urody i podpowiemy, jak wybrać odpowiedni make-up dla każdego z nich.

 1. Typ urody latynoski
  Typ urody latynoski charakteryzuje się zazwyczaj brązową lub oliwkową karnacją skóry, ciemniejszymi włosami i oczami. Aby podkreślić naturalne piękno tego typu urody, należy stosować ciepłe odcienie kosmetyków. Idealnie sprawdzą się beże, brązy, złoto i czerwień. W przypadku podkładu, dobierzmy odcień zbliżony do naszej karnacji, unikając zbyt jasnych tonów.

 2. Typ urody azjatycki
  Typ urody azjatycki cechuje się jasną karnacją skóry, ciemnymi włosami i prostymi czarnymi lub brązowymi oczami. Do podkreślenia atutów tej urody warto sięgnąć po delikatne i naturalne kolory. Różne odcienie różu, brązy czy pastele będą doskonale pasować do rodzaju urody azjatyckiej. Również podkład powinien być w tonie zbliżonym do naturalnego odcienia skóry.

 3. Typ urody nordycki
  Typ urody nordycki charakteryzuje się jasną karnacją skóry, włosami w różnych odcieniach blond oraz jasnymi oczami. W tym przypadku warto postawić na kontrastowe kolory, które będą pięknie się komponować z naturalnymi cechami tego typu urody. Szczególnie dobrze będą wyglądać chłodne odcienie: błękity, szarości, srebra oraz odcienie różowe i fioletowe.

 4. Typ urody śródziemnomorski
  Typ urody śródziemnomorski charakteryzuje się oliwkową karnacją skóry, ciemnymi oczami i włosami. Do podkreślenia tej urody idealnie sprawdzą się kosmetyki w ciepłych tonach. Paleta brązów, złota, czerwieni czy pomarańczy świetnie harmonizuje z naturalnymi cechami tego typu urody. W przypadku podkładu, warto wybierać odcienie ciemniejsze niż nasza naturalna karnacja.

 5. Typ urody afrykański
  Typ urody afrykański charakteryzuje się ciemną karnacją skóry, kręconymi włosami i ciemnymi oczami. Aby podkreślić naturalne piękno tego typu urody, warto sięgać po intensywne kolory. Różne odcienie brązów, zielenie, różne odcienie niebieskiego czy fioletu będą doskonale pasować do urody afrykańskiej. Jeśli chodzi o podkład, warto wybierać odcienie zbliżone do naszej naturalnej karnacji.

 6. Typ urody wschodnioeuropejski
  Typ urody wschodnioeuropejski charakteryzuje się jasną karnacją skóry, ciemnymi włosami i jasnymi lub szarymi oczami. Aby podkreślić naturalne piękno tego typu urody, warto sięgać po pastelowe i stonowane kolory. Odcienie różu, fioletu, brązy czy beże świetnie będą wpisywały się w tę urodę. Również podkład powinien być w tonie zbliżonym do naturalnego odcienia skóry.

 7. Typ urody indiański
  Typ urody indiański charakteryzuje się złocistą lub brązową karnacją skóry, czarnymi lub brunatnymi włosami i ciemnymi oczami. Aby podkreślić piękno tego typu urody, warto sięgnąć po ciepłe odcienie. Beże, brązy, złoto, czerwień czy różne odcienie pomarańczy doskonale podkreślą naturalne cechy urody indiańskiej. Podkład powinien być w tonie zbliżonym do naszej naturalnej karnacji.

Podsumowując, make-up powinien być dobierany zgodnie z naszym typem urody, aby jak najlepiej podkreślić nasze naturalne piękno. W artykule przedstawiliśmy różne typy urody oraz odpowiednie dla nich kolory. Pamiętajmy, że kosmetyki powinny służyć jako narzędzie do podkreślenia naszej urody, a nie do jej całkowitej zmiany.