Top 7 sposobów na naturalne pozbycie się zaskórników

Co teraz robisz? Jeśli czytasz ten post to prawdopodobnie jesteś w swojej sypialni próbując pozbyć się swoich zaskórników. Zaskórniki są najczęstszymi problemami skórnymi i większość dziewczyn cierpi z powodu zaskórników. Prawdą jest, że dziewczyny, które mają tłustą skórę są podatne na zaskórniki.

Ale jeśli masz suchą skórę, to nie dostaniesz zaskórników. Sucha skóra oznacza, że skóra nie otrzymuje wystarczającej ilości wilgoci i składników odżywczych.

Z wiekiem skóra staje się sucha i cienka i to jest główny powód powstawania zaskórników. Jakie są więc sposoby na pozbycie się zaskórników?

Cóż, istnieje wiele sposobów na pozbycie się zaskórników, ale nie wszystkie z nich są naturalne. Istnieje wiele produktów chemicznych i leków, których możesz użyć, aby pozbyć się zaskórników.

Ale jeśli chcesz pozbyć się zaskórników bez wydawania grosza, to powinieneś wypróbować kilka naturalnych domowych sposobów. Oto 7 najlepszych naturalnych środków, aby pozbyć się zaskórników.

1. Cytryna

Cytryna jest bardzo przydatnym owocem do oczyszczania skóry. Ma właściwości antyseptyczne i sprawia, że twoja skóra jest czysta. Usuwa również martwe komórki skóry.

Weź cytrynę i umieścić go w gorącej wodzie przez 1 do 2 minut. Kiedy cytryna jest chłodna, wyciśnij sok z cytryny i nałóż go na twarz. Trzymaj sok z cytryny przez noc i zmyj go rano.

2. Ocet jabłkowy z cydru

Ocet jabłkowy cydr jest najczęstszym składnikiem stosowanym do oczyszczania skóry. Ma właściwości antyseptyczne i sprawia, że skóra jest miękka i gładka.

Dodaj kilka kropli octu jabłkowego do wody i nałóż go na twarz, a następnie zmyj go rano.

3. Miód

Miód jest doskonałym naturalnym środkiem na zaskórniki, a także usuwa martwe komórki skóry z twarzy. Wymieszaj jedną łyżkę stołową miodu i dwie łyżki stołowe wody. Zastosuj ten roztwór na twarzy i pozwól mu pozostać na noc.

Rano zmyj go ciepłą wodą.

4. Ogórek

Ogórek jest dobrym środkiem do czyszczenia porów i zaskórników. Pokrój ogórek na małe kawałki i zanurz go w wodzie na 1 godzinę. Ogórek zrobi się miękki i zacznie usuwać brud z porów.

5. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest kolejnym naturalnym środkiem na zaskórniki. Jest to najlepszy naturalny środek na trądzik. Ma właściwości antyseptyczne i usuwa martwe komórki ze skóry.

Wymieszaj oliwę z oliwek i wodę różaną w równych proporcjach. Nałóż ją na twarz i trzymaj przez noc.

6. Białka jaj

Białka jaj są świetnym środkiem na zaskórniki i trądzik. Weź białko jajka i dodaj odrobinę cukru i dobrze wymieszaj. Po tym nałóż go na twarz i pozostaw na noc.

7. Mleko

Mleko jest doskonałym naturalnym środkiem, aby pozbyć się zaskórników. To również oczyszcza skórę i pozbywa się martwych komórek.