Jak zrobić organiczny dezodorant w domu

Czy czujesz się niekomfortowo z powodu nieprzyjemnego zapachu pochodzącego z twoich pach? Wszyscy mamy gruczoły potowe w naszych pachach i będą one w kontakcie ze sobą i produkują pot, który zawiera bakterie. Kiedy twój pot zmiesza się z bakteriami, zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach i zaczynasz czuć się niekomfortowo.

Przyczyną tego problemu jest antyperspirant, którego używasz. Antyperspirant służy do zapobiegania poceniu się, a efektem ubocznym jest zabicie bakterii.

Wszyscy jesteśmy zaznajomieni z koncepcją żywności ekologicznej. W dzisiejszych czasach również idziemy w kierunku produktów ekologicznych i jest to trend. A jeśli chodzi o higienę naszego ciała, to również istnieje kilka wskazówek na ten temat.

Czym jest organiczny dezodorant?

Dezodorant organiczny to najbardziej odpowiednia opcja dla osób, które prowadzą zdrowy tryb życia i nie chcą używać żadnych środków chemicznych.

Tak więc, aby zrobić ten organiczny dezodorant musisz przygotować kilka prostych składników.

Składniki:

Chlorohydrat aluminium

Soda oczyszczona

Olej kokosowy

Olejki eteryczne

Soda oczyszczona to główny składnik, który wchłonie wilgoć i zapobiegnie jej wydostaniu się na zewnątrz. Olej kokosowy pomoże Ci pozbyć się bakterii, a olejki eteryczne pomogą Ci nadać zapach.

Jak zrobić dezodorant?

Krok 1:

Wymieszaj sodę oczyszczoną, chlorek aluminium i olej kokosowy.

Krok 2:

Przełóż mieszankę do pojemnika i dodaj olejki eteryczne.

Krok 3:

Wymieszaj je dobrze i nałóż pokrywkę.

Krok 4:

Umieść go w lodówce na 15 do 20 minut i zastosuj.

Wnioski:

Możesz użyć tego dezodorantu po umyciu pach, a uzyskasz niesamowite rezultaty.