Ćwiczenia z Hantlami na Triceps: Zbuduj Siłę i Wytrzymałość Rąk z Hantlami

Ćwiczenia z Hantlami na Triceps: Zbuduj Siłę i Wytrzymałość Rąk z Hantlami

Siłą tricepsu jest kluczowym czynnikiem w budowaniu silnych i wytrzymałych ramion. Jednym ze skutecznych sposobów na rozwinięcie tej grupy mięśniowej są ćwiczenia z hantlami. W tym artykule przedstawimy kilka popularnych ćwiczeń z hantlami na triceps, które pomogą Ci zbudować siłę i wytrzymałość rąk.

  1. Dipy na ławce – Ćwiczenie to angażuje głównie triceps, ale również inne mięśnie górnej części ciała. Usiądź na krawędzi ławki, połóż dłonie na krawędzi z tyłu ciała, zgięte w łokciach. Opuść ciało w dół, a następnie podnieś je, wyprostując ramiona. Powtórz 10-12 razy w trzech seriach.

  2. Wyciskanie hantli nad głową – Siądź na ławce, trzymając hantle w dłoniach. Podnieś hantle nad głowę, prostując ramiona. Powoli opuść hantle do poziomu klatki piersiowej, a następnie powtórz ruch. Wykonaj 10-12 powtórzeń w trzech seriach.

  3. Jednorączowe wyciskanie w leżeniu na ławce – Przyłóż się na ławce i unieś jedno ramię, zgięte w łokciu, trzymając w dłoni hantlę. Wyciśnij hantlę w górę, prostując ramię. Powoli opuść hantlę do poziomu klatki piersiowej i powtórz ruch. Wykonaj 10-12 powtórzeń dla każdej ręki w trzech seriach.

  4. Wyciskanie w leżeniu na ławce z podwójnymi hantlami – Leż na ławce, trzymając hantle w dłoniach, zgięte w łokciach. Wyciśnij hantle w górę, prostując ramiona. Powoli opuść hantle do poziomu klatki piersiowej i powtórz ruch. Wykonaj 10-12 powtórzeń w trzech seriach.

  5. Francuskie wyciskanie leżąc na ławce – Leż na ławce, trzymając hantle na wysokości klatki piersiowej, ręce wyprostowane do góry. Zgiń łokcie, opuszczając hantle za głowę. Następnie wyprostuj ręce i powtórz ruch. Wykonaj 10-12 powtórzeń w trzech seriach.

  6. Unoszenie hantli w tył – Stań prosto, trzymając hantle w dłoniach. Wyprostuj ręce i powoli unosź hantle do tyłu, aż poczujesz napięcie w tricepsie. Powtórz ruch i wykonaj 10-12 powtórzeń w trzech seriach.

  7. Kickbacki – Stań prosto, jedną nogą nieco przesuniętą do przodu, trzymając hantle w dłoniach. Wyprostuj jedną rękę do tyłu, unosząc hantlę, aż poczujesz napięcie w tricepsie. Powtórz ruch i wykonaj 10-12 powtórzeń dla każdej ręki w trzech seriach.

Podsumowując, regularne wykonywanie ćwiczeń z hantlami na triceps pomoże Ci zbudować siłę i wytrzymałość rąk. Pamiętaj jednak o odpowiedniej technice i stopniowym zwiększaniu obciążenia, aby uniknąć kontuzji. Ćwiczenia te można wykonywać co najmniej trzy razy w tygodniu, aby osiągnąć zadowalające wyniki.